Wydawca treści Wydawca treści

Telefon kontaktowy

Podajemy numer telefonu służący do zgłaszania przypadków nieumyślnego zniszczenia stanowiska lęgowego ptaków wskutek leśnych prac gospoadrczych prowadzonych na terenie Nadleśnictwa Złotów. W sytuacji stwierdzenia przypadku ścięcia drzewa z dziuplą lub ptasim gniazdem należy dzwonić na numer:

664 464 583

Telefon jest czynny:

  • w okresie od 1 marca do 31 lipca w godzinach 700 - 2100
  • w okresie od 1 sierpnia do 28 lutego w godzinach 700 - 1500

Powyższy numer nie służy do zgłaszania przypadków znalezienia rannych lub martwych zwierząt, kolizji drogowych z udziałem zwierząt oraz obecności dzikich zwierząt w obszarach zabudowanych.

W przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt właściwy kontakt to policja. Gdy w efekcie kolizji zwierzę zostało ranne, policjanci powinni skontaktować się z lekarzem weterynarii. Weterynarz podejmie decyzję, w jaki sposób pomóc czy też skrócić cierpienie zwierzęcia.

Przypominamy, że młode zwierzęta – ssaki, wyrośnięte pisklęta ptaków, czyli podloty – na ogół nie potrzebują pomocy człowieka. Ich taktyka to pozostawanie w ukryciu, gdy rodzice żerują bądź zdobywają pokarm dla potomstwa. Oceńmy, czy zwierzę nie jest poturbowane lub poranione. Jeśli nie, to zostawmy je tam, gdzie jest. Nie dotykamy zwierząt!