Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Konkurs plastyczny "Bogactwo przyrodnicze parku Zwierzyniec"

Konkurs plastyczny "Bogactwo przyrodnicze parku Zwierzyniec"

Konkurs plastyczny "Bogactwo przyrodnicze parku Zwierzyniec"

22 maja 2023 r. w Międzynarodowy Dzień Bioróżnorodności Biologicznej Nadleśnictwo Złotów rozdało nagrody laureatom konkursu plastycznego "Bogactwo przyrodnicze parku Zwierzyniec". Wszystkie dostarczone prace "zapierały dech w piersiach". Dziękujemy uczniom SP nr 2 w Złotowie za występ!

Konkurs zorganizowany przy okazji wystawy „Mistrzowskie jak rzadko które…. Ogrody Petera Josepha Lenne w Polsce” miał na celu przybliżenie postaci wybitnego architekta krajobrazów i jego dzieła – parku Zwierzyniec.

Różnorodność biologiczna to różnorodność gatunkowa, różnorodność genetyczna oraz różnorodność ekosystemów wraz z bogactwem siedlisk. Zagrożeniem dla niej jest interwencja człowieka poprzez zanieczyszczanie środowiska, wprowadzanie do środowiska naturalnego gatunków inwazyjnych, nadmierną eksploatacje zasobów przyrody, zmiany klimatyczne przez co zanikają naturalne ekosystemy.

Zadaniem każdego z nas jest ochrona środowiska naturalnego mającego znaczenie dla przyszłości i jakości życia. Ingerencja człowieka często jest nieodwracalna i nieprzewidywalna, dlatego dbajmy o ochronę bioróżnorodności.

Jednocześnie zapraszamy do zwiedzenia wystawy w Pałacu Działyńskich w Złotowie we wtorki i czwartki w godzinach od 10:00-16:00 oraz w soboty i niedziele w godzinach od 13:00-16:00 oraz do udziału w spacerach po parku Zwierzyniec, na które można umawiać sie telefonicznie w dogodnym terminie.

Zachęcamy także do udziału w grze mobilnej na smartfon. Aby skorzystać wystarczy pobrać darmową aplikację 'ActionTrack' i sciągnąć QR code zamieszczony powyżej. Gra rozpoczyna się na placu przy Pałacu Działyńskich (ul. Jastrowska 14) i prowadzi do parku Zwierzyniec. Przybliża nam ona postać Petera Josepha Lenne i wiele ciekawostek przyrodniczych z parku Zwierzyniec.

Nagrody zakupione zostały dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Pozaniu na realizację przedsięwzięcia pn.: „Edukacja ekologiczna realizowana w Regionalnym Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej i Ekologicznej „Zwierzyniec” Nadleśnictwa Złotów”.