Asset Publisher Asset Publisher

Bieg Zawilca z nowym rekordem

Nowy rekord pięciokilometrowej trasy wynosi 15 minut i 55 sekund. Po główną nagrodę – wycieczkę na Wyspy Kanaryjskie - pobiegło prawie 800 osób.

W sobotę, 9 maja o godzinie 15.30 na starcie biegu stanęły 793 osoby, w tym 100 w kategorii nordic walking. Zwycięzcą, z czasem 0:15:55, został Michał Czyż ze Złotowa. Wśród kobiet najlepsza była Katarzyna Kowalska (0:17:02). Dodatkowo biegacze mogli wystartować w kategoriach na najlepszego leśnika, parę małżeńską i zakład pracy. Najszybciej biegającym leśnikiem został Jacek Gwóźdź (0:18:02) z Nadleśnictwa Smolarz (RDLP Szczecin), na podium znaleźli się również Artur Majewski i Paweł Butkiewicz z Nadleśnictwa Mirosławiec. W kategorii kobiet najlepsza była Alina Kowalska (0:23:57) z Nadleśnictwa Złotów, następnie Justyna Gokiert-Skrentna i Katarzyna Pietrucha. Wśród zakładów pracy zwyciężyli pracownicy Lill Sport. Najstarszym uczestnikiem biegu był Konrad Kaczmarek (rocznik 1937). Wyniki biegu do pobrania tutaj. Przed biegiem głównym trwała rywalizacja wśród dzieci i młodzieży, w której uczestniczyło 730 młodych biegaczy.
Wśród uczestników biegu rozlosowano 37 nagród rzeczowych w tym wycieczkę na Wyspy Kanaryjskie dla 2 osób ufundowaną przez Lill-Sport. Jednym z współorganizatorów już od 9 lat jest Nadleśnictwo Złotów, a tegoroczny bieg wsparły finansowo nadleśnictwa wchodzące w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile. Na trasie biegu można było się zmierzyć z Pawłem Czapiewskim – wielokrotnym mistrzem Polski i brązowy medalistą Mistrzostw Świata w Edmonton w 2001 roku oraz Katarzyną Kowalską - dwukrotną medalistka młodzieżowych mistrzostw Europy.
Wszystkim organizatorom, sponsorom i uczestnikom biegu dziękujemy i zapraszamy za rok.