Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Zanocuj w złotowskich lasach

Zanocuj w złotowskich lasach

Nadleśnictwo Złotów przystąpiło do ogólnopolskiego programu „Zanocuj w lesie”, w ramach którego wytypowano dwa obszary leśne udostępnione do biwakowania na określonych zasadach.

Program skierowany jest w szczególności do miłośników bushcraftu i surwiwalu.
Pierwszy obszar tzw. „Wschód” zlokalizowany jest  w leśnictwie Kujan. Drugi obszar tzw. „Zachód” zlokalizowany jest w leśnictwie Augustowo nad rzeką Gwdą.

Lokalizacja obszarów widoczna jest na mapie https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy oraz z poziomu aplikacji Mbdl (dostępne dla systemów Android i IOS).
Z menu należy wybrać – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udacie się na wyprawę, zapoznajcie się z:
- umieszczonym w załączniku regulaminem korzystania z obszaru,
- mapą okresowego zakazu wstępu do lasu:  https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/
Przed  wyjściem do lasu, sprawdźcie, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem,
- zasadami bezpiecznego korzystania z lasu: http://www.czaswlas.pl/bezpieczenstwo-w-turystyce,
- z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze - zapraszamy do kontaktu mailowego bądź telefonicznego. Na tych powierzchniach obowiązuje zakaz wstępu,
- w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin.

Jeśli Wasz nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musicie wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie znajdującego się na dole strony formularza oraz przesłanie go na adres zlotow@pila.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Ze względów bezpieczeństwa prosimy o informację od wszystkich osób nocujących w naszych lasach - grupy mniejsze niż 9 osób i/lub biwakowiczów zatrzymujących się na krócej niż dwie noce. Wiadomość o tym, że jesteście i nocujecie w lesie jest dla nas bardzo ważna, zwiększa także Wasze bezpieczeństwo.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: Małgorzata Lorek-Stańczak (tel. 539 942 765).
W załącznikach znajdują się dokumenty, z którymi należy się zapoznać przed wyjściem na nocleg do lasu oraz informacje, które pomogą dobrze zorganizować wyprawę.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety na temat programu "Zanocuj w lesie", którą znajdziecie pod linkiem: http://personal.ewaluacja.eu/index.php/544185?lang=pl

Udanego wypoczynku!